Kızgın Buhardan Doymuş Buhar Üretme Sistemi- Desuperheater


Kızgın buhardan doymuş buhar üretme sistemidir. Endüstride sıklıkla doymuş buhara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun en iyi örnekleri kimya sanayi, tekstil, ahşap ve kağıt endüstrisidir.

Geleneksel basınç düşürme ve koşullandırma istasyonlarında, önce basınç düşürücüden geçen buhar daha sonra desuperheatera girmektedir.

BAELZ'in geliştirdiği bu ürün ile eşzamanlı olarak buhar basıncını düşürür ve soğutma için suyu kızgın buharın içine doğrudan enjekte eder. Prosesle ilgili yük dalgalanmalarına hızlı adaptasyon sağlanır.

BAELZ Desuperheater, standart doymuş buhar üreticilerine kıyasla şu avantajlara sahiptir:

  • Doymuş buharı aşırı ısınmadan oluşturur.
  • % 2 ila % 100 yük aralığı dahilinde hassas basınç optimizasyonu ve sıcaklık kontrolü sağlayarak üretim kalitesini artırır.
  • Enjekte edilen suyu çok iyi püskürtme etkisine sahiptir.
  • Tek bir cihazla basınç düşümü ve sıcaklık koşullandırmasını sağlar.
  • Su taşıma riski yoktur.
  • Koç darbesini elimine eder.


Maksimum yük

Ana buhar, nozulda 665 m / s'lik bir hızda geçer, buharın su damlacıklarıyla karışması için 300 m / s yaklaşık bir hızda difüzörde genişler. 

Nozulda, soğutma suyu 0,75 mm çaplı damlalar halinde püskürtülür. Buhar damlaları 0.04 mm'ye düşürür, bu da 0.75 mm'lik bir düşüşün 0.04 mm'lik 6.592 damlacıklara ayrıldığı anlamına gelir. Böylece, buharlaşma evaporasyon için değişim yüzeyi yüzde 19 oranında arttırılır.

Minimum yük

İşlem benzerdir. Buhar 665 m / s'lik bir hızda neredeyse kapalı nozuldan geçer. Bu yük için püskürtücüler 1.3 mm'lik damlalar püskürtür ve buhar 1.3 mm'lik damlaları 0.22 mm'lik 206 damlacığa çevirir ve böylece bu küçük yük için dahi verimli evaporasyon sağlar.

                 

Baelz 591 ile yaklaşık 102/103 ° C doymuş buhar oluşturulmaktadır.
Kimyasal dozaj  % 20'ye kadar azaltılmaktadır.